Autor stránek

Autor stránek

Hanka Růže Radostná
e-mail: hahahanka70@seznam.cz ,popř. volejte na 725 111 866 :) - zvednu, pouze když právě mohu

Ještě před pár lety jsem nevěřila, že zvládnu nakreslit, co si usmyslím. Pak jsem jednou přečetla v časopise článek o "kreslení pravou mozkovou hemisférou" - taky jsem pochybovala, než jsem absolvovala. Nyní jsou tužky a pastelky mými věrnými společníky.
Kreslení, kreativita, uvolnění mysli - to vše vedlo k uvědomění si, že v mém životě není jen práce pro výdělek a péče o rodinu a o druhé, budování a opečovávání klidného harmonického prostoru pro existenci mých blízkých. Najednou se zrodila ohromná touha po vlastním štěstí, radosti a naplnění. Stále hledám, ale tuším, že ten správný směr jsem již našla.
V současnosti se věnuji harmonizačním cvičením, spontánnímu tanci, kresbě, bubnování pro radost a relaxaci.
Při mé cestě mi pomohla v prvé řadě opora a pochopení mé milované dcery. Spolu jsme začaly jezdit na různé semináře a kurzy, původně jsem ji doprovázela při její cestě za poznáním já - než jsem pochopila, že ona žádné takové kurzy nepotřebuje, neboť vše potřebné si její zářivá bytost již dávno uvědomuje. A tak jsem začala vyhledávat semináře pro sebe samu a díky nim se mi dostalo mnohého poznání a do cesty se mi s láskou postavili další obdivuhodné bytosti, kterým jsem vděčná za to, že existují a že jsou mi vždy nablízku.

Semináře a kurzy, které jsem absolvovala od roku 1995. Uvádím jen pro zajímavost a vlastní připomenutí ;)
- jóga pod vedením zkušené lektorky Drahušky
- taoistické tai chi ( www.taoist.cz)
- kreslení pravou mozkovou hemisférou, pastelka, automatická a léčivá kresba
( http://pospichalova.kvalitne.cz/index.html)
- reálná kresba se Serafiny ( http://www.konecnekreslim.com )
- modrá alfa s Petrem Velechovským ( http://www.modraalfa.cz )
- léčivá energie Shamballa 1024 - zasvěcení I. a II. stupeň
( http://www.fengsuej.info/transformace_zasveceni_shamballa.html
- léčivá energie Reiki ( http://www.tetik.info )
- kurzy masáží - detoxikační medová relaxační masáž ( http://www.masaze-uh.cz/kurzy-uh-medova-masaz), guatemalská neuromuskulární kodová masáž (http://www.tetik.info ), Masér pro sportovní a rekondiční masáže mimo oblast zdravotnictví s celostátní platností (http://www.maserskaskola.cz)
- muzikoterapie ( http://www.tetik.info, http://www.samanismus.estranky.cz/clanky/samanske-oslavy-podzimni-rovnodennosti-2012-s-zivou-hudbou---rishi-a-dhwani.html )
- rodinné konstelace ( http://www.studiovira.cz , http://pospichalova.kvalitne.cz )
- celoroční škola Mohendžodáro I.,II. a III. stupeň ( http://www.mohendzodaro.cz ) www.sugama.cz

BUBNOVÁNÍ, RYTMUS V NÁS

Muzikohrátky

Muzikohrátky

Herna NamOMent - pro maminky s batolátky
received_848122041886536.jpeg
Máte chuť zkusit něco nového nebo si jen tak trochu „vyčistit hlavu? Napište na hahahanka70@seznam.cz nebo zavolejte na 725 111 866 a domluvte si ochutnávku bubnování! Vyzkoušejte, co s Vámi bubnování udělá, možná už pak bude těžké přestat.

Bubnování je staré jako lidstvo samo. Provázelo nejrůznější rituály, obřady, udávalo rytmus při tanci, ventilovalo radost i smutek, komunikovalo, spojovalo přírodní národy s bohy. Bubnování dokáže navodit atmosféru plnou emocí, hravou i dramatickou, tichou i ohlušující a spojením těch, kteří bubnují, vytváří fascinující rytmický vír, který rozhýbe děti stejně jako dospělé. Je impulzivní a dokáže v člověku probudit jeho skutečné divoké já, které se touží svobodně projevit, dát o sobě vědět. Bubnování uvolňuje stres a dnes už je vědecky dokázáno, že usnadňuje propojení obou hemisfér. Bubnování je prostě jedinečný zážitek !

V 70. letech 20. století vznikl v USA pojem skupinové bubnování neboli bubnování v kruhu, kterého se dodnes zúčastňují všichni, kteří mají chuť se spontánně vyjádřit. A tak se všude po celém světě s bubny nejrůznějších velikostí, perkusními nástroji (tedy chřestítky) potkávají lidé, kteří touží zkusit tuto unikátní metodu hudební komunikace. Bubnování v kruhu totiž nepředpokládá, že umíte hrát na jakýkoliv hudební nástroj nebo znáte hudební teorii. Stačí, když se necháte vést rytmem, okolím a tzv. facilitátorem, který je uprostřed kruhu. Ten udává rytmus, podněcuje jednotlivé účastníky, přidává bubnování na rychlosti i intenzitě a prostě a jednoduše dostává účastníky do varu.

Bubnování je jednou z nejstarších forem mezilidské komunikace, je staré jako lidstvo samo. Rytmus v sobě máme každý. Při skupinovém bubnování jde o to, jak vlastní rytmus sladit s rytmem ostatních lidí. Skupinové bubnování vám pomůže najít společnou řeč s cizími lidmi, užít si tak jedinečný prožitek a zároveň se úžasně uvolnit, protože bubnování jako forma muzikoterapie má velmi pozitivní vliv na lidskou psychiku a dokonce i na fyzický stav - zmírňuje stres, propojuje pravou a levou hemisféru a snižuje krevní tlak.

Rytmus je v každém z nás, každý kdo vnímá tlukot svého srdce má v těle rytmus. Při bubnování tento rytmus v nás můžeme probudit, naslouhat mu, tvořit. Prožívání hudby při poslechu nás povětšinou rozpohybuje, alespoň lehké pohupování těla, podupávání nohou či ťukání prsty o stůl. To vše je rytmus, který můžete projevit.
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Opište prosím kontrolní kód "1490"
Zápatí stránek
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one