Autor stránek

Autor stránek

Hanka Růže Radostná
e-mail: hahahanka70@seznam.cz ,popř. volejte na 725 111 866 :) - zvednu, pouze když právě mohu

Ještě před pár lety jsem nevěřila, že zvládnu nakreslit, co si usmyslím. Pak jsem jednou přečetla v časopise článek o "kreslení pravou mozkovou hemisférou" - taky jsem pochybovala, než jsem absolvovala. Nyní jsou tužky a pastelky mými věrnými společníky.
Kreslení, kreativita, uvolnění mysli - to vše vedlo k uvědomění si, že v mém životě není jen práce pro výdělek a péče o rodinu a o druhé, budování a opečovávání klidného harmonického prostoru pro existenci mých blízkých. Najednou se zrodila ohromná touha po vlastním štěstí, radosti a naplnění. Stále hledám, ale tuším, že ten správný směr jsem již našla.
V současnosti se věnuji harmonizačním cvičením, spontánnímu tanci, kresbě, bubnování pro radost a relaxaci.
Při mé cestě mi pomohla v prvé řadě opora a pochopení mé milované dcery. Spolu jsme začaly jezdit na různé semináře a kurzy, původně jsem ji doprovázela při její cestě za poznáním já - než jsem pochopila, že ona žádné takové kurzy nepotřebuje, neboť vše potřebné si její zářivá bytost již dávno uvědomuje. A tak jsem začala vyhledávat semináře pro sebe samu a díky nim se mi dostalo mnohého poznání a do cesty se mi s láskou postavili další obdivuhodné bytosti, kterým jsem vděčná za to, že existují a že jsou mi vždy nablízku.

Semináře a kurzy, které jsem absolvovala od roku 1995. Uvádím jen pro zajímavost a vlastní připomenutí ;)
- jóga pod vedením zkušené lektorky Drahušky
- taoistické tai chi ( www.taoist.cz)
- kreslení pravou mozkovou hemisférou, pastelka, automatická a léčivá kresba
( http://pospichalova.kvalitne.cz/index.html)
- reálná kresba se Serafiny ( http://www.konecnekreslim.com )
- modrá alfa s Petrem Velechovským ( http://www.modraalfa.cz )
- léčivá energie Shamballa 1024 - zasvěcení I. a II. stupeň
( http://www.fengsuej.info/transformace_zasveceni_shamballa.html
- léčivá energie Reiki ( http://www.tetik.info )
- kurzy masáží - detoxikační medová relaxační masáž ( http://www.masaze-uh.cz/kurzy-uh-medova-masaz), guatemalská neuromuskulární kodová masáž (http://www.tetik.info ), Masér pro sportovní a rekondiční masáže mimo oblast zdravotnictví s celostátní platností (http://www.maserskaskola.cz)
- muzikoterapie ( http://www.tetik.info, http://www.samanismus.estranky.cz/clanky/samanske-oslavy-podzimni-rovnodennosti-2012-s-zivou-hudbou---rishi-a-dhwani.html )
- rodinné konstelace ( http://www.studiovira.cz , http://pospichalova.kvalitne.cz )
- celoroční škola Mohendžodáro I.,II. a III. stupeň ( http://www.mohendzodaro.cz ) www.sugama.cz

ČAJE NEČAJE

SBITEŇ

Výborný nápoj...původem z Ruska, kde jej koncem 19.století vytlačil čaj...
SBITEŇ neboli "ruský svařák" ...možno připravovat z vody nebo z vína.
Nápoj nejen lahodný, uklidňující, ale také prohřívací (jednotlivá koření vytváří silnou prohřívací směs), pomáhající s detoxikací (uvolňuje hleny a toxické látky) = při pravidelné konzumaci posiluje imunitu. Je to báječný nápoj pro chladné zimní období. Pokud se při nedostatku slunečního svitu cítíme unavení, je možné jej vylepšit také třezalkou tečkovanou (třezalku nepoužívejte, pokud berete klasická antidepresiva nebo antikoncepční tbl.)
ZÁKLADNÍ RECEPT na nealholickou verzi:
Do vařící vody se přidal bobkový list, skořici, hřebíčky, zázvor, kardamon, pepř, muškátový oříšek a jiné koření a vařilo se min. 30min. Sladím medem až na konci přípravy (na rozdíl od originální receptury, kdy se med vaří od počátku i s kořením, v jiných původních receptech se místo medu používala melasa). Pokud se používalo víno, přidávalo se do hotového nápoje na konci vaření, nebo se použilo místo vody.
Na 1 litr vody osobně používám 2 bobkové listy, 1-2zrnka černého pepře, po 1 čaj. lžičce hřebíčku, skořice, zázvoru (já raději čerstvý, ale klidně použijte sušený či kandovaný), kardamomu.
Všechny ingredience sypu až do vřelé vody a vařím min.15 minut, nechat odstát a přecedit. Klidně si udělejte koncentrát...tzn. vyvařte z 1l na 1/2 a pak slijte do sklenice se šroubovacím víčkem a můžete si udělat lahodný nápoj kdykoliv jen dolitím koncentrátu vřelou vodou.

Pokud máte rádi experimenty, klidně pro obměnu přidejte např. sušenou meduňku nebo šípky

YOGI ČAJ alias MASALA

Prohřívá a při pravidelném pití posiluje IMUNITU...původem z Indie (doporučená směs koření dle ajurvédy, slazení a přídavek mléka dle vlastního uvážení a chuti)

Osobně preferuji čaj bez mléka, ale to jen proto, že mléko nekonzumuji...takže s chutí do přípravy...
Směs na indický masala chai je možné koupit už připravenou, ale stejně dobře si ji míchám i doma. Na litr vroucí vody dávám jeden až dva kousky celé skořice, zhruba stejné množství sušeného nebo čerstvého zázvoru, půl čajové lžičky celého hřebíčku, půl lžičky semen kardamomu (mletého jen 1/4 kákové lžičky) a 2zrnka pepře...kdo rád experimentuje...tak místo černého pepře třeba jen tak na špičku lžičky bílého pepře (popř. směsi pepřů),aby směs měla říz.
Příprava nápoje z připravené směsi pak trvá deset minut, popř. máte-li rádi výraznější chutě, klidně i déle a pak vhoďte dvě čajové lžičky sypaného silného černého čaje. Čaj vývar z koření jakoby sjednotí a vyladí :).
Pak přilijte čtvrt až půl litru mléka (podle chuti) a opět, nyní již jen na okamžik, přiveďte mléčný nápoj znovu k varu. Jakmile čaj začne kypět, na pět minut jej odstavte. Pokud sladíte cukrem, přisypejte ho už nyní, med přidávejte naopak až nakonec, aby ho vysoká teplota neznehodnotila. Nakonec slijte přes sítko a mùžete podávat.
"Stejně jako indické rodiny, i vy mùžete s receptem na svůj masala chai po čase experimentovat. Zkuste přidat například muškátový oříšek či sušenou pomerančovou kůru nebo jiné vaše oblíbené koření. A sledujte, jak se chuť, vůně i účinky zázračného nápoje mění,"

ÚČINKY KOŘENÍ

Účinky jednotlivého koření:

Zázvor rychle zahřívá celý organismus, má antibakteriální a antivirové účinky. Snižuje cholesterol, koriguje nízký tlak, pomáhá při ranních nevolnostech a při nadýmání.
Hřebíček je analgetikum tišící bolest, často se používá při bolesti zubů. Je přírodní dezinfekcí, působí proti parazitům, houbám, bakteriím i virům. Také osvěžuje dech. Kardamom pomáhá především s trávením, dále s dýchacími problémy, funguje jako prevence svalových křečí a mírní záněty.
Skořice má příznivé účinky především při chřipkách a nachlazení. Navíc reguluje hladinu cukru v krvi a krevní tlak a pomáhá při zažívacích problémech. Odhleňuje.
Bílý pepř je antioxidant, stimuluje krevní oběh, a tak zahřívá a dodává tělu energii; prokrvení orgánů pak zvyšuje citlivost na podněty a dělá z pepře afrodiziakum.
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Zápatí stránek
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one