Autor stránek

Autor stránek

Hanka Růže Radostná
e-mail: hahahanka70@seznam.cz ,popř. volejte na 725 111 866 :) - zvednu, pouze když právě mohu

Ještě před pár lety jsem nevěřila, že zvládnu nakreslit, co si usmyslím. Pak jsem jednou přečetla v časopise článek o "kreslení pravou mozkovou hemisférou" - taky jsem pochybovala, než jsem absolvovala. Nyní jsou tužky a pastelky mými věrnými společníky.
Kreslení, kreativita, uvolnění mysli - to vše vedlo k uvědomění si, že v mém životě není jen práce pro výdělek a péče o rodinu a o druhé, budování a opečovávání klidného harmonického prostoru pro existenci mých blízkých. Najednou se zrodila ohromná touha po vlastním štěstí, radosti a naplnění. Stále hledám, ale tuším, že ten správný směr jsem již našla.
V současnosti se věnuji harmonizačním cvičením, spontánnímu tanci, kresbě, bubnování pro radost a relaxaci.
Při mé cestě mi pomohla v prvé řadě opora a pochopení mé milované dcery. Spolu jsme začaly jezdit na různé semináře a kurzy, původně jsem ji doprovázela při její cestě za poznáním já - než jsem pochopila, že ona žádné takové kurzy nepotřebuje, neboť vše potřebné si její zářivá bytost již dávno uvědomuje. A tak jsem začala vyhledávat semináře pro sebe samu a díky nim se mi dostalo mnohého poznání a do cesty se mi s láskou postavili další obdivuhodné bytosti, kterým jsem vděčná za to, že existují a že jsou mi vždy nablízku.

Semináře a kurzy, které jsem absolvovala od roku 1995. Uvádím jen pro zajímavost a vlastní připomenutí ;)
- jóga pod vedením zkušené lektorky Drahušky
- taoistické tai chi ( www.taoist.cz)
- kreslení pravou mozkovou hemisférou, pastelka, automatická a léčivá kresba
( http://pospichalova.kvalitne.cz/index.html)
- reálná kresba se Serafiny ( http://www.konecnekreslim.com )
- modrá alfa s Petrem Velechovským ( http://www.modraalfa.cz )
- léčivá energie Shamballa 1024 - zasvěcení I. a II. stupeň
( http://www.fengsuej.info/transformace_zasveceni_shamballa.html
- léčivá energie Reiki ( http://www.tetik.info )
- kurzy masáží - detoxikační medová relaxační masáž ( http://www.masaze-uh.cz/kurzy-uh-medova-masaz), guatemalská neuromuskulární kodová masáž (http://www.tetik.info ), Masér pro sportovní a rekondiční masáže mimo oblast zdravotnictví s celostátní platností (http://www.maserskaskola.cz)
- muzikoterapie ( http://www.tetik.info, http://www.samanismus.estranky.cz/clanky/samanske-oslavy-podzimni-rovnodennosti-2012-s-zivou-hudbou---rishi-a-dhwani.html )
- rodinné konstelace ( http://www.studiovira.cz , http://pospichalova.kvalitne.cz )
- celoroční škola Mohendžodáro I.,II. a III. stupeň ( http://www.mohendzodaro.cz ) www.sugama.cz
Malování Hennou

Malování Hennou

Brno, Kozí 8, obchůdek EBBY 15.6.2012 od 14do18hod
MALOVÁNÍ HENNOU
Malování Hennou vytváří na kůži vzory v oranžové až tmavě hnědé barvě. Přírodní henna neumí kůži obarvit na černo. To co se vydává za malování „černou hennou“ nemá bohužel s hennou nic společného. Tyto produkty obsahují navíc chemikálie, které mohou citlivějším jedincům zůsobit podráždění i popálení kůže, alergické reakce.
Malování hennou – postup pro získání pasty : Množství asi jedné polévkové lžíce práškové heny rozmícháme s citrónovou šťávou (přírodní nebo koncentrátem). Mícháním a hnětením vytvoříme hmotu, která drží svůj tvar - jakési těsto, z kterého vytvoříme kouli. Tu pak necháme v pokojové teplotě uležet zhruba 12 hodin. Potom dáme tuto kouli do mísy a přidáme kávovou lžičku eukalyptového oleje a kávovou lžičku hřebíčkového oleje. Postupně pak mícháme a přidáváme vodu až do chvíle, než se vytvoří kašovitá hmota. Tuto hmotu pak mícháme a třeme tak dlouho, až je co nejjemnější.
Na dobře omytou, usušenou a mastnoty zbavenou pokožku nanášíme vlastní vzor, který jsme si vybrali. Nanášení vyžaduje značnou trpělivost. Můžeme buď použít ostrého předmětu (např. párátka) na jehož hrot nabíráme malá množství a nanášíme na pokožku, nebo můžeme použít mikrotenový sáček s malým otvorem a hmotu vytlačovat. Můžeme také použít šablonu, kterou přilepíme na pokožku a barvu nanášíme na nezakryté plochy.
Abyste dosáhli žádaného výsledku, po vytvoření vzoru nechte pastu na kůži zaschnout. To trvá 30-45 minut. Čím déle pastu na kůži necháte, tím lepší a tmavší výsledek získáte. Jakmile se tedy Henna začne vysušovat a odlupovat naneste zlehka na kůži mastný krém, tak aby jste neporušili vzor. Takto můžete pokračujte až po dobu 2 hodin. Nakonec nechte Hennu zcela zaschnout. Pomocí tupého nože odloupejte zaschlou pastu z kůže. Naneste několik kapek oleje nebo mastný krém a po vsáknutí omyjte šetrně vodou. Nyní se můžete těšit ze svého „tetování“.
Zpočátku se vám může zdát, že barva není dost tmavá, ale po určité době kůže ztmavne. Prvních 48 hodin bude barva tetování sytá, poté může začít blednout. Toto je typické pro Hennu. Také si je třeba uvědomit, že barevný efekt se liší podle druhu kůže a výsledek může být odlišný na různých částech těla. Kde je kůže tenká a krevní cévky jsou hned pod povrchem, výsledek tetování bude velice dobrý. Nejlepšího výsledku dosáhnete například na dlani ruky. Naopak na břichu výsledek příliš dobrý nebude. Podobně u různých lidí může být výsledek odlišný v závislosti na typu kůže.
Vzor na kůži vydrží po dobu 1 až 3 týdnů, v závisloti na tělesné teplotě, typu kůže, vystavení sluníčku a také na místě kde je aplikována. Průměrné tetování vydrží 10 dní. Nejdéle po 3 týdnech vzor vymizí úplně. Tetování nelze jednoduše smýt. Musíte počkat až barva vybledne a trochu si můžete pomoci vodou, mýdlem a kartáčkem.
Suroviny:
■prášková hena ■citrónová šťáva nebo jablečný ocet ■eukalyptový olej (popř.■hřebíčkový olej)
Připravená pasta pro malování Vám v lednici vydrží až 4 týdny. Prášek z Henny v sypkém stavu má trvanlivost 2 roky (zabalený, chráněný před světlem a vlhkem). Nespotřebovanou hmotu zakryjeme v misce folií a v lednici ji můžeme uchovat ještě zhruba dva týdny pro další použití.
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Zápatí stránek
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one