Autor stránek

Autor stránek

Hanka Růže Radostná
e-mail: hahahanka70@seznam.cz ,popř. volejte na 725 111 866 :) - zvednu, pouze když právě mohu

Ještě před pár lety jsem nevěřila, že zvládnu nakreslit, co si usmyslím. Pak jsem jednou přečetla v časopise článek o "kreslení pravou mozkovou hemisférou" - taky jsem pochybovala, než jsem absolvovala. Nyní jsou tužky a pastelky mými věrnými společníky.
Kreslení, kreativita, uvolnění mysli - to vše vedlo k uvědomění si, že v mém životě není jen práce pro výdělek a péče o rodinu a o druhé, budování a opečovávání klidného harmonického prostoru pro existenci mých blízkých. Najednou se zrodila ohromná touha po vlastním štěstí, radosti a naplnění. Stále hledám, ale tuším, že ten správný směr jsem již našla.
V současnosti se věnuji harmonizačním cvičením, spontánnímu tanci, kresbě, bubnování pro radost a relaxaci.
Při mé cestě mi pomohla v prvé řadě opora a pochopení mé milované dcery. Spolu jsme začaly jezdit na různé semináře a kurzy, původně jsem ji doprovázela při její cestě za poznáním já - než jsem pochopila, že ona žádné takové kurzy nepotřebuje, neboť vše potřebné si její zářivá bytost již dávno uvědomuje. A tak jsem začala vyhledávat semináře pro sebe samu a díky nim se mi dostalo mnohého poznání a do cesty se mi s láskou postavili další obdivuhodné bytosti, kterým jsem vděčná za to, že existují a že jsou mi vždy nablízku.

Semináře a kurzy, které jsem absolvovala od roku 1995. Uvádím jen pro zajímavost a vlastní připomenutí ;)
- jóga pod vedením zkušené lektorky Drahušky
- taoistické tai chi ( www.taoist.cz)
- kreslení pravou mozkovou hemisférou, pastelka, automatická a léčivá kresba
( http://pospichalova.kvalitne.cz/index.html)
- reálná kresba se Serafiny ( http://www.konecnekreslim.com )
- modrá alfa s Petrem Velechovským ( http://www.modraalfa.cz )
- léčivá energie Shamballa 1024 - zasvěcení I. a II. stupeň
( http://www.fengsuej.info/transformace_zasveceni_shamballa.html
- léčivá energie Reiki ( http://www.tetik.info )
- kurzy masáží - detoxikační medová relaxační masáž ( http://www.masaze-uh.cz/kurzy-uh-medova-masaz), guatemalská neuromuskulární kodová masáž (http://www.tetik.info ), Masér pro sportovní a rekondiční masáže mimo oblast zdravotnictví s celostátní platností (http://www.maserskaskola.cz)
- muzikoterapie ( http://www.tetik.info, http://www.samanismus.estranky.cz/clanky/samanske-oslavy-podzimni-rovnodennosti-2012-s-zivou-hudbou---rishi-a-dhwani.html )
- rodinné konstelace ( http://www.studiovira.cz , http://pospichalova.kvalitne.cz )
- celoroční škola Mohendžodáro I.,II. a III. stupeň ( http://www.mohendzodaro.cz ) www.sugama.cz

BUBNOVÁNÍ, RYTMUS V NÁS

Muzikohrátky

Muzikohrátky

Herna NamOMent - pro maminky s batolátky
received_848122041886536.jpeg
Máte chuť zkusit něco nového nebo si jen tak trochu „vyčistit hlavu? Napište na hahahanka70@seznam.cz nebo zavolejte na 725 111 866 a domluvte si ochutnávku bubnování! Vyzkoušejte, co s Vámi bubnování udělá, možná už pak bude těžké přestat.

Bubnování je staré jako lidstvo samo. Provázelo nejrůznější rituály, obřady, udávalo rytmus při tanci, ventilovalo radost i smutek, komunikovalo, spojovalo přírodní národy s bohy. Bubnování dokáže navodit atmosféru plnou emocí, hravou i dramatickou, tichou i ohlušující a spojením těch, kteří bubnují, vytváří fascinující rytmický vír, který rozhýbe děti stejně jako dospělé. Je impulzivní a dokáže v člověku probudit jeho skutečné divoké já, které se touží svobodně projevit, dát o sobě vědět. Bubnování uvolňuje stres a dnes už je vědecky dokázáno, že usnadňuje propojení obou hemisfér. Bubnování je prostě jedinečný zážitek !

V 70. letech 20. století vznikl v USA pojem skupinové bubnování neboli bubnování v kruhu, kterého se dodnes zúčastňují všichni, kteří mají chuť se spontánně vyjádřit. A tak se všude po celém světě s bubny nejrůznějších velikostí, perkusními nástroji (tedy chřestítky) potkávají lidé, kteří touží zkusit tuto unikátní metodu hudební komunikace. Bubnování v kruhu totiž nepředpokládá, že umíte hrát na jakýkoliv hudební nástroj nebo znáte hudební teorii. Stačí, když se necháte vést rytmem, okolím a tzv. facilitátorem, který je uprostřed kruhu. Ten udává rytmus, podněcuje jednotlivé účastníky, přidává bubnování na rychlosti i intenzitě a prostě a jednoduše dostává účastníky do varu.

Bubnování je jednou z nejstarších forem mezilidské komunikace, je staré jako lidstvo samo. Rytmus v sobě máme každý. Při skupinovém bubnování jde o to, jak vlastní rytmus sladit s rytmem ostatních lidí. Skupinové bubnování vám pomůže najít společnou řeč s cizími lidmi, užít si tak jedinečný prožitek a zároveň se úžasně uvolnit, protože bubnování jako forma muzikoterapie má velmi pozitivní vliv na lidskou psychiku a dokonce i na fyzický stav - zmírňuje stres, propojuje pravou a levou hemisféru a snižuje krevní tlak.

Rytmus je v každém z nás, každý kdo vnímá tlukot svého srdce má v těle rytmus. Při bubnování tento rytmus v nás můžeme probudit, naslouhat mu, tvořit. Prožívání hudby při poslechu nás povětšinou rozpohybuje, alespoň lehké pohupování těla, podupávání nohou či ťukání prsty o stůl. To vše je rytmus, který můžete projevit.
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Zápatí stránek
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one