Autor stránek

Autor stránek

Hanka Růže Radostná
e-mail: hahahanka70@seznam.cz ,popř. volejte na 725 111 866 :) - zvednu, pouze když právě mohu

Ještě před pár lety jsem nevěřila, že zvládnu nakreslit, co si usmyslím. Pak jsem jednou přečetla v časopise článek o "kreslení pravou mozkovou hemisférou" - taky jsem pochybovala, než jsem absolvovala. Nyní jsou tužky a pastelky mými věrnými společníky.
Kreslení, kreativita, uvolnění mysli - to vše vedlo k uvědomění si, že v mém životě není jen práce pro výdělek a péče o rodinu a o druhé, budování a opečovávání klidného harmonického prostoru pro existenci mých blízkých. Najednou se zrodila ohromná touha po vlastním štěstí, radosti a naplnění. Stále hledám, ale tuším, že ten správný směr jsem již našla.
V současnosti se věnuji harmonizačním cvičením, spontánnímu tanci, kresbě, bubnování pro radost a relaxaci.
Při mé cestě mi pomohla v prvé řadě opora a pochopení mé milované dcery. Spolu jsme začaly jezdit na různé semináře a kurzy, původně jsem ji doprovázela při její cestě za poznáním já - než jsem pochopila, že ona žádné takové kurzy nepotřebuje, neboť vše potřebné si její zářivá bytost již dávno uvědomuje. A tak jsem začala vyhledávat semináře pro sebe samu a díky nim se mi dostalo mnohého poznání a do cesty se mi s láskou postavili další obdivuhodné bytosti, kterým jsem vděčná za to, že existují a že jsou mi vždy nablízku.

Semináře a kurzy, které jsem absolvovala od roku 1995. Uvádím jen pro zajímavost a vlastní připomenutí ;)
- jóga pod vedením zkušené lektorky Drahušky
- taoistické tai chi ( www.taoist.cz)
- kreslení pravou mozkovou hemisférou, pastelka, automatická a léčivá kresba
( http://pospichalova.kvalitne.cz/index.html)
- reálná kresba se Serafiny ( http://www.konecnekreslim.com )
- modrá alfa s Petrem Velechovským ( http://www.modraalfa.cz )
- léčivá energie Shamballa 1024 - zasvěcení I. a II. stupeň
( http://www.fengsuej.info/transformace_zasveceni_shamballa.html
- léčivá energie Reiki ( http://www.tetik.info )
- kurzy masáží - detoxikační medová relaxační masáž ( http://www.masaze-uh.cz/kurzy-uh-medova-masaz), guatemalská neuromuskulární kodová masáž (http://www.tetik.info ), Masér pro sportovní a rekondiční masáže mimo oblast zdravotnictví s celostátní platností (http://www.maserskaskola.cz)
- muzikoterapie ( http://www.tetik.info, http://www.samanismus.estranky.cz/clanky/samanske-oslavy-podzimni-rovnodennosti-2012-s-zivou-hudbou---rishi-a-dhwani.html )
- rodinné konstelace ( http://www.studiovira.cz , http://pospichalova.kvalitne.cz )
- celoroční škola Mohendžodáro I.,II. a III. stupeň ( http://www.mohendzodaro.cz ) www.sugama.cz

INSPIRACE ... knihy, filmy, citáty

Pro hledající uvádím seznam filmů a knih, které mne stále oslovují a při každém shlédnutí či přečtení objevuji nové a nové informace

FILM i KNIHA ... PROMĚNA ... Dr. Wayne W. Dyer ... http://vimeo.com/73169182 ... Velice krásný film, který vypráví o smyslu života. Titulky cz, rok 2009.
Film PROMĚNA (THE SHIFT) od Wayne Dyera žánrově i zpracováním následuje díla jako Tajemství (The Secret), Pokojný bojovník, Co my jen víme, Celestínské proroctví, Miluj svůj život… a je novou perlou mezi filmy osobního a duchovního růstu. Na pozadí několika lidských osudů se rozkrývá touha po vnitřní změně, po přerodu, po opravdovém smyslu. Hrdinové filmu řeší peníze, honbu za kariérou, postoj k bezdomovci, potřebu pocitu důležitosti, lásku k luxusnímu životnímu stylu, touhu po slávě, obětování se rodině, plnění dětských snů, ochotu přispět ostatním a zajímat se o ně, otročení společenským konvencím a statusu, snahu najít partnera… Každý se učí naslouchat vnitřnímu hlasu, přestat tlačit na pilu a napojit se na „zdroj“, který poskytuje nekonečnou sílu a jediné přesné vedení. Tím vším se prolíná jedinečný Wayne Dyer, jeden z nejčtenějších moderních autorů duchovního růstu a jeden z nejpopulárnějších řečníků. Louise Hay (autorka knihy Miluj svůj život) se účastnila natáčení filmu The Shift (Proměna) a produkuje ho přímo její firma Hay House.(oficiální text distributora)

FILM i KNIHA ... CELESTÝNSKÉ PROROCTVÍ ... http://vimeo.com/29011430 ... Podle románu Jamese Redfielda. Krátce po vydání se kniha stala bestsellerem a pomohla zrodu nového fenoménu.
Tato kniha vypráví o tajemném rukopise neznámého původu naznačujícím, že svět právě prochází radikální duchovní proměnou, kterou si uvědomuje stále větší počet lidí. Na naší planetě se začíná prosazovat nové duchovní vědomí. A tisíce čtenářů nacházely v Redfildově alegorii klíč k vysvětlení vlastních prožitků a zkušeností, jejichž smysl dosud jen tušily. Kniha jim pomohla začít si uvědomovat svou schopnost řídit se předtuchou, vnímat smysl zdánlivě "náhodných" příležitostí a jevů a odpovídat na výzvy vyššího vědomí.

FILM i KNIHA ... ATLAS MRAKů ... https://www.youtube.com/watch?v=H38w465gXoc ... http://sledujufilmy.cz/film/atlas-mraku-2012/1096/ ....Filmová adaptace románu Davida Mitchella vypráví šest žánrově odlišných příběhů, které se odehrávají v různých časech a na různých místech od začátku 19. století až po postapokalytickou budoucnost. Film zobrazuje myšlenku kontinuální propojenosti našeho bytí a především našich činů napříč časem a prostorem, kde všechno má svoji příčinu i následek, smysl, kde se vrahova duše promění ve velkého hrdinu a kde jediný laskavý skutek v přítomnosti vyvolá revoluci v daleké budoucnosti.

FILM i KNIHA ... NÁŠ DOMOV .... https://www.youtube.com/watch?v=fwCKg16moGs .... Podle knihy Autora Chico Xaviera natočili v Brazílii film Nosso Lar (česky Náš domov, v angličtině Astral City: A spiritual Journey). Jeho děj se se odehrává v nepozemském městě, které slouží jako přestupní stanice k návratu duší na Zemi. I tento příběh údajně nadiktoval Xavierovi z „druhého břehu“ jeho průvodce. Hlavním hrdinou je zámožný starší lékař André Luiz, který na začátku filmu zemře. Ocitá se v pochmurné krajině, která připomíná peklo. Je v očistci, odkud je po určité době zachráněn, odveden do „nebeského“, astrálního města, kde je zasvěcován do reality posmrtného života, aby se mohl připravit na návrat.

FILM i KNIHA ... TAJEMSTVÍ ... http://www.onlinefilmykeshlednuti.cz/dokumentarni-filmy/tajemstvi-the-secret-2006-ke-shlednuti-online .... Autorka Rhonda Byrne žije v Austrálii, kde pracuje jako televizní producentka. Ve své knize popisuje jak dosáhnout spokojeného života v oblasti peněz, zdraví, vztahů i osobního štěstí. Učí člověka pochopit sílu myšlenky a odhalit vlastní skryté schopnost. Tajemství se stalo fenoménem po celém světě (existuje i stejnojmenný film), práva se prodala téměř do čtyřiceti zemí a celkový náklad dosahuje přes devět milionů výtisků.

FILM i KNIHA ... PK ... https://www.youtube.com/watch?v=QVo3eAg5OFg ... MImozemšťan P.K. (Aamir Khan) přistane na Zemi v indické provincii. Přichází z planety podobné Zemi, ale v určitých oblastech se dost odlišuje od lidí. Hned na začátku mu Země ukáže svou odvrácenou stranu; chudák P.K. je okradený o svůj ovládač. Problém je, že jen s pomocí tohoto ovladače se může dostat zpět na svou domovskou planetu. Při pátraní po ovládači se v Dillí seznamuje s Jaggu (Anushka Sharma), která pracuje jako reportérka. P.K. ji začne zajímat a ona se rozhodne, že by byl vhodný na interview. Film zobrazuje strasti mimozemšťana při setkání s jinou kulturou, náboženstvím a společenskými pravidly, než na jaké je zvyklý, což občas způsobí komické i dramatické situace.

FILM ... 3 IDIOTS ...Ke shlédnutí na
http://sledujufilmy.cz/film/3-idiots/6786/

FILM i KNIHA ... JÍST, MILOVAT, MEDITOVAT ... Pouť mladé dámy za pozemskými i duchovními rozkošemi napříč Itálií, Indií a Indonésií… Elizabeth Gilbertová má vše, co se od moderní ambiciózní Američanky očekává: manžela, dům a úspěšnou kariéru. Jenže místo aby se cítila šťastná a naplněná, ji pohlcuje panika, zoufalství a zmatek. Odhodlá se tedy k radikálnímu kroku a úplně sama se vydá na roční pouť kolem světa. V Itálii studuje umění rozkoše, učí se italsky, flirtuje, nezřízeně hoduje a přibere deset nejšťastnějších kilogramů svého života. V Indii absolvuje čtyřměsíční duchovní cestu do vlastního nitra, na níž nechybí ani tak zdánlivé protiklady jako je vztek, transcendentální meditace, černý humor, mantry a vize. V Indonésii, kde se stane žačkou svérázného starého šamana, pak hledá svůj konečný cíl: rovnováhu, schopnost vybalancovat svůj život mezi světským potěšením a pravou zbožností.
https://uloz.to/!bVo431kMs/jist-meditovat-milovat-avi

FILM i KNIHA ... POKOJNÝ BOJOVNÍK (kniha Cesta pokojného bojovníka)
http://youtu.be/om4G2bq03p8 .... xcelentní adaptace stejnojmené autobiografické knihy Dana Millmana. Dan je talentovaný sportovec, sní o olympiádě, má vše – poháry, holky, rychlé motorky, divoké party. Těžký úraz ale vše změní. Díky setkání se zvláštním cizincem Dan pochopí, že se musí ještě mnoho učit, mnohé překonat a spoustu věcí naopak opustit, než se stane pokojným bojovníkem a nalezne svou cestu. Nejde o klasický boj mezi zlými a dobrými, film vypráví o tom, jak se postavit konfliktům uvnitř nás samotných.(oficiální text distributora)FILM ... NÁDHERNÁ ZELENÁ ... http://vimeo.com/54624341 .... Je to zvláštní, ale tenhle film byl natočen francouzskou režisérkou Coline Serreau již v roce 1996. A teprve nedávno začal pozvolna spatřovat světlo světa. Údajně byl celou dobu zakázán Evropskou Unií, já si spíš myslím, že nebyl oficiálně povolen a podporován (tedy že nebylo vhodné, aby se objevil dřív než nyní). Přece jen, míra únosnosti toho co přináší je dost náročná. V celé nahotě se v něm totiž postupně objevují pravdivé obrazy o naší kultuře a civilizaci.

FILM ... CO MY JEN VÍME ... http://vimeo.com/25230271 ... NAJDI SI SVŮJ MATRIX. MODERNÍ POZNATKY KVANTOVÉ FYZIKY SE PROPOJUJÍ S DÁVNOU MYSTICKOU ZKUŠENOSTÍ LIDSTVA. Film CoMyJenVíme!? představuje odklon od konvenčního světonázoru. Požaduje od diváka fantazii a otevřenou mysl - nechce totiž nic víc než přinést důkazy pro přehodnocení dosud známého vnímání světa. Diváci jsou v podobné situaci jako Koperníkovi současníci, když je učenec na přelomu 15. a 16. století přesvdčoval, že Země není středem vesmíru. Film uvede diváka pomocí počítačových efektů a výpovědí několika předních světových fyziků, neurologů, molekulárních biologů, mystiků a duchovních činitelů do kvantové neurčitosti, kde se realita mění s každou další myšlenkou. Jedinečný filmový zážitek podobný snímkům Matrix, Vanilkové nebe či Minority Report, se díky svému žánrovému přesahu dostává blíže k podstatě pojmů Vědomí, Prostor a Realita.

FILM .... SPRÁVCI OSUDU ... http://onlinefilmyzdarma.eu/film.php?nazevf=505_spravci_osudu ... Věříte na náhodu? Nebo na osud? A co když je to všechno úplně jinak? Co když naše kroky řídí někdo, kdo s námi má konkrétní plány? A co se stane, když mu je, byť nevědomky, překazíme? Ambiciózní thriller Správci osudu podle povídky Philipa K. Dicka naznačuje, že svět může být místem, kde pro náhodu není místo a s osudy lidí si pohrávají pánové v klobouku. Nadějného politika Davida Norrise (Matt Damon) potkáváme v den, který mu může změnit život. Kandidát do amerického Senátu se už za chvíli dozví výsledky voleb. První prognózy nejsou moc příznivé, a tak si odejde na pánské záchody pilovat „řeč poraženého finalisty“. Na místě, kde by ženu čekal málokdo, narazí na krásnou Elise (Emily Blunt), dívku, s níž ho potká příslovečná láska na první pohled. Mohla by to být náplast na politický neúspěch, jenže David někde ztratil její telefonní číslo. Když už se vzdá naděje, že by ji mohl ještě někdy spatřit, narazí na ni náhodou v autobusu. Tuhle šanci už nepustí ani za nic. Tohle si myslí do chvíle, než potká Správce osudu. Tahle organizace řídí život každého z nás a pro Davida naplánovala kariéru, která končí možná až v Oválné pracovně Bílého domu. Jenže to by musel nechat Elise na pokoji, což se Davidovi nechce. Tohle ale není otázka chtění. Správci osudu nalajnovali Davidův život a sebemenší odchylku jsou připraveni zlikvidovat v samém zárodku. Zamilovaný politik si ale nepřipouští, že jde jemu i jeho Elise o bytí a nebytí a že vlastnímu osudu ani jeho správcům se utéct nedá. Nebo jen hodně těžko. (ČSFD.cz)

FILM ... LÁSKA NA KARI ... http://www.reflex.cz/clanek/kultura/58672/laska-na-kari-aneb-film-na-ktery-dostanete-chut.html Madame Mallory, majitelka vyhlášené restaurace se třpytem Michelinských hvězd se nestačí divit, když se do jejího městečka přistěhuje indická rodina a otevře si restauraci hned naproti přes ulici. Schyluje se k souboji dvou odlišných kultur a zcela odlišné skladby koření. Dobré jídlo ale hory přenáší. Madame Mallory zjistí, jak velké nadání má její konkurent, mladý indický šéfkuchař, a svolí k tomu, že ho vezme do učení. Dva světy receptů a chutí v jedné kuchyni slibuje velké kulinářské dobrodružství. Zvláště pokud se ho zúčastní i krásná francouzská kuchařka.(Bontonfilm CZ)


KNIHA ... ŽÍTKOVSKÉ BOHYNĚ

KNIHA ... TEMNÁ STRÁNKA HLEDAČů SVĚTLA
"Seber odvahu a mocné síly ti přijdou na pomoc" Basil King


"Když někomu na cíli velice záleží, takový člověk najde způsob,
jak dosáhnout toho, co se zpočátku zdálo jako nemožné." Nido Qubein
"Každá katastrofa se může stát požehnáním, každé požehnání katastrofou" Richard Bach
"Když milujeme a z celého srdce něčemu věříme, cítíme se být silnější než svět a opanuje nás klid, který pramení z jistoty, že naši víru nic nepřemůže." Paulo Coelho - Mágův deník
"Kdo žije s otevřenou náručí, obvykle neudělá kariéru, ale nalezne spoustu lidí, které může obejmout." B.Ferrero
https://youtu.be/xlvF0qXttqA

Yemaya a__essu
A song from the Yoruba, Africa

A Bm
Yemaya a__essu
D E A
a__essu yemaya
A Bm
Yemaya olodo
D E A
Olodo yemaya

A celebration of the moment when the river meets the ocean, Yemaya
is the goddess of the ocean
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Zápatí stránek
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one