Autor stránek

Autor stránek

Hanka Růže Radostná
e-mail: hahahanka70@seznam.cz ,popř. volejte na 725 111 866 :) - zvednu, pouze když právě mohu

Ještě před pár lety jsem nevěřila, že zvládnu nakreslit, co si usmyslím. Pak jsem jednou přečetla v časopise článek o "kreslení pravou mozkovou hemisférou" - taky jsem pochybovala, než jsem absolvovala. Nyní jsou tužky a pastelky mými věrnými společníky.
Kreslení, kreativita, uvolnění mysli - to vše vedlo k uvědomění si, že v mém životě není jen práce pro výdělek a péče o rodinu a o druhé, budování a opečovávání klidného harmonického prostoru pro existenci mých blízkých. Najednou se zrodila ohromná touha po vlastním štěstí, radosti a naplnění. Stále hledám, ale tuším, že ten správný směr jsem již našla.
V současnosti se věnuji harmonizačním cvičením, spontánnímu tanci, kresbě, bubnování pro radost a relaxaci.
Při mé cestě mi pomohla v prvé řadě opora a pochopení mé milované dcery. Spolu jsme začaly jezdit na různé semináře a kurzy, původně jsem ji doprovázela při její cestě za poznáním já - než jsem pochopila, že ona žádné takové kurzy nepotřebuje, neboť vše potřebné si její zářivá bytost již dávno uvědomuje. A tak jsem začala vyhledávat semináře pro sebe samu a díky nim se mi dostalo mnohého poznání a do cesty se mi s láskou postavili další obdivuhodné bytosti, kterým jsem vděčná za to, že existují a že jsou mi vždy nablízku.

Semináře a kurzy, které jsem absolvovala od roku 1995. Uvádím jen pro zajímavost a vlastní připomenutí ;)
- jóga pod vedením zkušené lektorky Drahušky
- taoistické tai chi ( www.taoist.cz)
- kreslení pravou mozkovou hemisférou, pastelka, automatická a léčivá kresba
( http://pospichalova.kvalitne.cz/index.html)
- reálná kresba se Serafiny ( http://www.konecnekreslim.com )
- modrá alfa s Petrem Velechovským ( http://www.modraalfa.cz )
- léčivá energie Shamballa 1024 - zasvěcení I. a II. stupeň
( http://www.fengsuej.info/transformace_zasveceni_shamballa.html
- léčivá energie Reiki ( http://www.tetik.info )
- kurzy masáží - detoxikační medová relaxační masáž ( http://www.masaze-uh.cz/kurzy-uh-medova-masaz), guatemalská neuromuskulární kodová masáž (http://www.tetik.info ), Masér pro sportovní a rekondiční masáže mimo oblast zdravotnictví s celostátní platností (http://www.maserskaskola.cz)
- muzikoterapie ( http://www.tetik.info, http://www.samanismus.estranky.cz/clanky/samanske-oslavy-podzimni-rovnodennosti-2012-s-zivou-hudbou---rishi-a-dhwani.html )
- rodinné konstelace ( http://www.studiovira.cz , http://pospichalova.kvalitne.cz )
- celoroční škola Mohendžodáro I.,II. a III. stupeň ( http://www.mohendzodaro.cz ) www.sugama.cz
Jistě jste se již setkali s pojmem „hladina alfa“.

Odvážnější (jako já před lety) již také absolvovali základní seminář "Modrá alfa" u Petra Velechovského.

Častokrát se mně mí přátelé a známí ptají - co to vlastně je? Vysvětlení pojmu "hladina alfa" je prosté. Je to stav změněného vědomí, podobný stavu mezi spánkem a bděním. Tímto se dostáváme do podvědomí a máme neomezené možnosti.

Prostřednictvím tohoto stavu je možné se zbavit únavy, nemocí, ale i již nepotřebných vzorců a programů chování.

Je mnoho technik, jak se do "hladiny alfa" dostat.

Důležité je vědět, že je to stav vědomí bez myšlenek a pocitů. Mozek se zpomalí a já mám možnost vepsat do svého podvědomí důležité informace, nebo zažít stav vnitřního vidění a představ. Také mohu astrálně cestovat a provádět sama na sobě léčení.

Dovolím si v tuto chvíli použít vysvětlení p. Velechovského - je to stav, kdy se tělo uvolní tak, aby se mohlo vyprázdnit (prosté a jednoduché - skočím si do alfy na malou nebo na velkou stranu). I přes tento "jednoduchý a prostý" způsob, je nutno zmínit i další, mnohem lépe proveditelnější techniky, jak do této "hladiny alfa" sestoupit.

Doporučení první:

Najdu si klidné místo (je jedno zda v sobě či v prostoru), usasím se nebo si lehnu do pohodlné pozice, abych se uvolnila. Je důležité zajistit, aby mě nikdo nerušil. Mohu být v tichu nebo si pustit nějakou relaxační hudbu. A mohu zahájit "sestup do hladin" - nebo jak s oblibou říkám "začít alfovat" ;)

Doporučení druhé: vybrat si techniku, která mně osobně nejvíce vyhovuje, např:

- Představuji si před očima barevné stupně, schody, každý z těch sedmi schodů má jinou barvu a vedou dolů – červený, oranžový, žlutý, zelený, modrý a fialový. Je to jako postupné uvědomování si jednotlivých barev čaker. Pomalu po těch schodech scházím a vnímám své tělo, jak se pomalu propadá hlouběji do "hladiny alfa".

- Představuji si, vizualizuji si krajinu či místo a vnímám pocity, které se objeví. Přestávám si všímat svých myšlenek a po chvíli se dostávám do "alfy".

- Soustředím se na nějaký zvuk – tikot hodin, tlukot srdce,klepání, bzukot mouchy atd. soustředím se na každý detail tohoto zvuku, popř. si k němu připojím konkrétní obraz.

- Zdatnější, vytrvalejší a již vytrénovaní "alfíci" si vystačí i s prostým pomalým počítáním od 7 k 0.

A ještě jedno doporučení - mějte u sebe křišťálový kamínek, který ochraňuje naši energii a uzemňuje nás. Více informací na www.modraalfa.cz

Mějte se krásně, mějte se fajn Hahahanka Růže Radostná
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Zápatí stránek
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one