Autor stránek

Autor stránek

Hanka Růže Radostná
e-mail: hahahanka70@seznam.cz ,popř. volejte na 725 111 866 :) - zvednu, pouze když právě mohu

Ještě před pár lety jsem nevěřila, že zvládnu nakreslit, co si usmyslím. Pak jsem jednou přečetla v časopise článek o "kreslení pravou mozkovou hemisférou" - taky jsem pochybovala, než jsem absolvovala. Nyní jsou tužky a pastelky mými věrnými společníky.
Kreslení, kreativita, uvolnění mysli - to vše vedlo k uvědomění si, že v mém životě není jen práce pro výdělek a péče o rodinu a o druhé, budování a opečovávání klidného harmonického prostoru pro existenci mých blízkých. Najednou se zrodila ohromná touha po vlastním štěstí, radosti a naplnění. Stále hledám, ale tuším, že ten správný směr jsem již našla.
V současnosti se věnuji harmonizačním cvičením, spontánnímu tanci, kresbě, bubnování pro radost a relaxaci.
Při mé cestě mi pomohla v prvé řadě opora a pochopení mé milované dcery. Spolu jsme začaly jezdit na různé semináře a kurzy, původně jsem ji doprovázela při její cestě za poznáním já - než jsem pochopila, že ona žádné takové kurzy nepotřebuje, neboť vše potřebné si její zářivá bytost již dávno uvědomuje. A tak jsem začala vyhledávat semináře pro sebe samu a díky nim se mi dostalo mnohého poznání a do cesty se mi s láskou postavili další obdivuhodné bytosti, kterým jsem vděčná za to, že existují a že jsou mi vždy nablízku.

Semináře a kurzy, které jsem absolvovala od roku 1995. Uvádím jen pro zajímavost a vlastní připomenutí ;)
- jóga pod vedením zkušené lektorky Drahušky
- taoistické tai chi ( www.taoist.cz)
- kreslení pravou mozkovou hemisférou, pastelka, automatická a léčivá kresba
( http://pospichalova.kvalitne.cz/index.html)
- reálná kresba se Serafiny ( http://www.konecnekreslim.com )
- modrá alfa s Petrem Velechovským ( http://www.modraalfa.cz )
- léčivá energie Shamballa 1024 - zasvěcení I. a II. stupeň
( http://www.fengsuej.info/transformace_zasveceni_shamballa.html
- léčivá energie Reiki ( http://www.tetik.info )
- kurzy masáží - detoxikační medová relaxační masáž ( http://www.masaze-uh.cz/kurzy-uh-medova-masaz), guatemalská neuromuskulární kodová masáž (http://www.tetik.info ), Masér pro sportovní a rekondiční masáže mimo oblast zdravotnictví s celostátní platností (http://www.maserskaskola.cz)
- muzikoterapie ( http://www.tetik.info, http://www.samanismus.estranky.cz/clanky/samanske-oslavy-podzimni-rovnodennosti-2012-s-zivou-hudbou---rishi-a-dhwani.html )
- rodinné konstelace ( http://www.studiovira.cz , http://pospichalova.kvalitne.cz )
- celoroční škola Mohendžodáro I.,II. a III. stupeň ( http://www.mohendzodaro.cz ) www.sugama.cz

VODA - Čaje,NEČAJE - kouzelná tekutina - spinování vody, ledinková voda apod

ČAJE - NEČAJE

SBITEŇ
Výborný nápoj...původem z Ruska, kde jej koncem 19.století vytlačil čaj...
SBITEŇ neboli "ruský svařák" ...možno připravovat z vody nebo z vína.
Nápoj nejen lahodný, uklidňující, ale také prohřívací (jednotlivá koření vytváří silnou prohřívací směs), pomáhající s detoxikací (uvolňuje hleny a toxické látky) = při pravidelné konzumaci posiluje imunitu. Je to báječný nápoj pro chladné zimní období. Pokud se při nedostatku slunečního svitu cítíme unavení, je možné jej vylepšit také třezalkou tečkovanou (třezalku nepoužívejte, pokud berete klasická antidepresiva nebo antikoncepční tbl.)
ZÁKLADNÍ RECEPT na nealholickou verzi:
Do vařící vody se přidal bobkový list, skořici, hřebíčky, zázvor, kardamon, pepř, muškátový oříšek a jiné koření a vařilo se min. 30min. Sladím medem až na konci přípravy (na rozdíl od originální receptury, kdy se med vaří od počátku i s kořením, v jiných původních receptech se místo medu používala melasa). Pokud se používalo víno, přidávalo se do hotového nápoje na konci vaření, nebo se použilo místo vody.
Na 1 litr vody osobně používám 2 bobkové listy, 1-2zrnka černého pepře, po 1 čaj. lžičce hřebíčku, skořice, zázvoru (já raději čerstvý, ale klidně použijte sušený či kandovaný), kardamomu.
Všechny ingredience sypu až do vřelé vody a vařím min.15 minut, nechat odstát a přecedit. Klidně si udělejte koncentrát...tzn. vyvařte z 1l na 1/2 a pak slijte do sklenice se šroubovacím víčkem a můžete si udělat lahodný nápoj kdykoliv jen dolitím koncentrátu vřelou vodou.

Pokud máte rádi experimenty, klidně pro obměnu přidejte např. sušenou meduňku nebo šípky

YOGI ČAJ alias MASALA
Prohřívá a při pravidelném pití posiluje IMUNITU...původem z Indie (doporučená směs koření dle ajurvédy, slazení a přídavek mléka dle vlastního uvážení a chuti)

Osobně preferuji čaj bez mléka, ale to jen proto, že mléko nekonzumuji...takže s chutí do přípravy...
Směs na indický masala chai je možné koupit už připravenou, ale stejně dobře si ji míchám i doma. Na litr vroucí vody dávám jeden až dva kousky celé skořice, zhruba stejné množství sušeného nebo čerstvého zázvoru, půl čajové lžičky celého hřebíčku, půl lžičky semen kardamomu (mletého jen 1/4 kákové lžičky) a 2zrnka pepře...kdo rád experimentuje...tak místo černého pepře třeba jen tak na špičku lžičky bílého pepře (popř. směsi pepřů),aby směs měla říz.
Příprava nápoje z připravené směsi pak trvá deset minut, popř. máte-li rádi výraznější chutě, klidně i déle a pak vhoďte dvě čajové lžičky sypaného silného černého čaje. Čaj vývar z koření jakoby sjednotí a vyladí :).
Pak přilijte čtvrt až půl litru mléka (podle chuti) a opět, nyní již jen na okamžik, přiveďte mléčný nápoj znovu k varu. Jakmile čaj začne kypět, na pět minut jej odstavte. Pokud sladíte cukrem, přisypejte ho už nyní, med přidávejte naopak až nakonec, aby ho vysoká teplota neznehodnotila. Nakonec slijte přes sítko a mùžete podávat.
"Stejně jako indické rodiny, i vy mùžete s receptem na svůj masala chai po čase experimentovat. Zkuste přidat například muškátový oříšek či sušenou pomerančovou kůru nebo jiné vaše oblíbené koření. A sledujte, jak se chuť, vůně i účinky zázračného nápoje mění,"


ÚČINKY KOŘENÍ
Účinky jednotlivého koření:

Zázvor rychle zahřívá celý organismus, má antibakteriální a antivirové účinky. Snižuje cholesterol, koriguje nízký tlak, pomáhá při ranních nevolnostech a při nadýmání.
Hřebíček je analgetikum tišící bolest, často se používá při bolesti zubů. Je přírodní dezinfekcí, působí proti parazitům, houbám, bakteriím i virům. Také osvěžuje dech. Kardamom pomáhá především s trávením, dále s dýchacími problémy, funguje jako prevence svalových křečí a mírní záněty.
Skořice má příznivé účinky především při chřipkách a nachlazení. Navíc reguluje hladinu cukru v krvi a krevní tlak a pomáhá při zažívacích problémech. Odhleňuje.
Bílý pepř je antioxidant, stimuluje krevní oběh, a tak zahřívá a dodává tělu energii; prokrvení orgánů pak zvyšuje citlivost na podněty a dělá z pepře afrodiziakum.
http://orgo-net.blogspot.com/2011/06/spinovani-vody-jednoducha-prevratna.html
7.6.2011
článek přejatý z netu
"Miluju jednoduché návody na zlepšení čehokoli. (Viz orgonit a octování.) A můj nový objev na zlepšení zdraví či dokonce léčení se mi zdá také slibný. Nedávno mi totiž zničehonic padl zrak na youtube video s názvem Nová léčba rakoviny a více. To je téma, kterým se nezabývám, a nevím, proč a čím si mě přitáhlo, ale obsah videa se mi okamžitě zalíbil. Přesně můj vkus, velmi jednoduché a účinné. Tak se o to musím podělit i s vámi. Jestli se vám to nebude zdát, nevadí, za vyzkoušení nic nedáte.

Jistý David L. Kaas, Američan, byl před 3 lety těžce nemocný. Selhání ledvin (jednu mu vzali), mozkové aneurisma, těžká nadváha (180 kg), a mnohé další komplikace . Dnes je zdravý a má normální váhu. Říká, že během jeho nemoci mu sdělil Bůh/Stvořitel způsob, jak se má vyléčit, a že tuto metodu má šířit dál.

Nejprve stručně popíšu podstatu, což se fyzikům teoretikům samozřejmě bude jevit jako nedostačující, ale nevadí, hlavně že to funguje.

Tedy: lidské tělo obsahuje 70-80% z vody. Takže je důležité, jak se ta voda v těle chová. Molekula vody v lidském těle má kolem sebe elektron, jehož kruhová dráha je ve 180° polokruhu směrem na jih. Ale veškeré tekutiny, které konzumujeme, byly prohnány kovovým potrubím, což způsobilo, že elektrony jejich molekul se točí k severu. (Tato opačná rotace je vlastní třeba hmyzu a kočkám.) Pijeme-li tuto na molekulární úrovni nesprávně ovlivněnou vodu (a to pijeme všichni), znamená to, že „negujeme“ svůj sedmiletý cyklus obnovy buněk, což způsobuje naše rychlé opotřebování a nemoci.

Začneme-li veškeré tekutiny, které pijete, „spinovat na jih“, znamená to, že dáme svému tělesnému systému přesně to, co potřebuje, aby buněčná obnova probíhala správně. Za nějaký čas se zbavíme všech nemocí včetně nejtěžších, bude nám stačit méně jíst, méně spát, a budeme vypadat mnohem mladší.

David Kaas říká, že když začal spinovat své pití, zbavil se postupně a zanedlouho svých nemocí i své těžké nadváhy, bez diety a cvičení. Začaly mu opět růst vlasy a dostaly opět barvu.Je zdravý a aktivní, a stejně tak jeho přátelé, kteří dali na jeho radu. Napsal knihu Farmer Physics a natočil několik videí,(viz dole pod článkem), kde sděluje podstatu metody. Pokud se ho chcete na něco zeptat, můžete mu napsat do komentářů na youtube.

Jak „spinovat vodu k jihu“? Velmi jednoduchým gestem drženým po dobu 30 sekund. Vidíte ho výše na obrázku a a je vysvětleno na videu pod článkem. Je prý jedno, která ruka má jakou pozici.

Ochutnejte a budete překvapeni, jak je spinovaná voda dobrá a "hladce" se pije. Výborné výsledky prý má spinování vína - nemám vyzkoušeno. Můžete prý spinovat i potraviny – zejména s vysokým obsahem vody. Maminky, spinujte veškeré pití pro své děti!

Já už dva dny spinuju veškeré pití i polívku a výsledky se mi zdají pozoruhodné. Všechno pití se zdá velmi chutné a hladké, lepší trávení, daleko menší únava při práci, mimořádně dobrý spánek v noci ... A dává to mi smysl: dosud asi moje tělo muselo vynakládat dost námahy jenom na to, aby „obrátilo“ veškerou vodu na molekulárně správně rotující ...

Pokud to bude nadále fungovat tak, jak se ukazuje a jak tvrdí David Kaas, pak je to opravdu revoluce v léčbě ...

Neptejte se mě na podrobnosti, vím jen to, co je ve videích. Jeho knihu Farmářská fyzika, kde jsou detaily, zatím neznám, ale možná si ji pořídím ... "
článek z časopisu MEDIUM č.4
Ledinková voda

Jednoduchou úpravou vody získáme silný energetický zdroj, můžeme zamezit stálé únavě a dokonce zvýšit svou potenci. Když někomu radím užívat „ ledinkovou vodu „ , často vzpomenu na jednu babičku, která se ke mně přišourala. Je faktem, že jsem ji pomohl i jinak, ale ona za mnou přiběhla za dva měsíce a byla ohromně nadšena právě ledinkovou vodou. Podruhé jsem ji nepoznal. Nebyla to už babička, ale dáma....
Vyprávěla, jak ji ledinková voda postavila na nohy, že prý je ji 68 let a 20 let se už vůbec nezajímala o muže. Tato voda ji tak omladila, že začala muže potřebovat. Nejbližší chlap byl kostelník, kterého vyloženě znásilnila.
Příprava ledinkové vody je jednoduchá, ale vše geniální je v podstatě jednoduché:
1. Necháme v mrazáku zmrazit asi litr vody v nádobě, která se neroztrhne. Pak ji necháme rozmrazit při pokojové teplotě. Zmrzlá a roztátá voda obsahuje takové útvary ( ledinky ), které se nalepí na buňky a regenerují je, samozřejmně, když tu vodu pijeme.
2. Voda se nesmí více ohřát než na 38 stupňů, jinak ledinkové útvary zmizí. Než voda v nádobě promrzne, trvá to nějakou dobu, proto necháme současně jednu vodu mrazit a druhou tající přes den popíjíme.
Snad každý z nás si všiml,že když dáme do nějakého nápoje led,že nás to osvěží. Není to tím, že je nápoj chladný, ale právě ledinkami. Ledinky najdeme také ve zmrzlině, která nás zpočátku osvěží,ale tuk, který zmrzlina obsahuje, za nějaký čas naopak zvýší tělesnou teplotu a dochází k útlumu.
V ledinkové vodě, kterou necháme nejdřív roztát, můžeme louhovat slupky z jablek, ale i jiné ovoce. Když sníme celé jablko, to se dostane do trávení a působí jinak. Slupky z jablek louhované 10 hodin ve vodě působí povzbudivě na intelektuální sféru člověka a hlavně posílí srdce. Čím kyselejší jablko, tím lépe.Můžeme využít i pláničky, které jinak nikdo nechce. Vylouhované slupky jsou bezcenné, ty vyhodíme. Nejúčinnější je popíjet tuto vodu po troškách celý den.
Ledinky objevil a pojmenoval jakýsi ornitolog, který zjistil, že ptáci, kteří pijí roztátou vodu z ledu, jsou proti stejnému druhu z teplejších krajin ( kde tato možnost není ) čilejší, zdravější, rychleji jim rostou mláďata a dožívají se 3x delšího věku!


Z knihy Jana Spěváčka „ Rozmluva s duchovním mistrem 1. - Cesta magie
Ho'oponopono a modrá sluneční voda
19. 4. 2011

Ho'oponopono je staré havajského učení a znamená "vylepšit, napravit chybu". Jde o proces uvolňování a odpuštění. Základní myšlenkou je převzetí 100% zodpovědnosti za vše, co se děje ve mě i kolem mě.

Pokud přijmu plnou odpovědnost a uvědomím si, že totéž, co vnímám je odrazem toho co mám i v sobě, tedy ve svém podvědomí, či vzpomínkách, jsem na nejlepší cestě k tomu začít čistit a vymazat vzpomínky, které způsobují… Potom stačí jen opakovat formulku „Omlouvám se.. Miluji tě… Prosím odpusť mi… Děkuji ti…“

Tím, že opakuji tato slova, tak vnitřně přijímám odpovědnost, činím pokání, prosím za odpuštění a vysílám prosbu Božství, aby vyčistilo všechny mé vzpomínky, které se vztahují k dané záležitosti....

„Miluji Tě“, vypouštím do světa myšlenkovou energií lásky, sami k sobě, k okolí, ke všem živým bytostem, k celému vesmíru. Láska je jednou z nejsilnějších a nejmocnějších energií, která nás obklopuje. Je-li nepodmíněná, čistá a upřímná je nejsilnějším lékem na všechny bolesti těla i duše.
„Omlouvám se“ je upřímným vyjádřením lítosti. Lítost nemusí být omluvou za slabost, je to omluva za mé jednání, mnohdy chybné, způsobující bolest či utrpení. Omlouvám se sobě za hříchy, jež se na sobě dopouštím. Jak říká Hew Len – omlouvám se neříkáte proto, aby to slyšelo božství, ale aby jste to slyšeli vy sami.
Vyslovím-li „Odpusť mi prosím“, říkám nahlas, že si uvědomuji možné chyby, křivdy a bolesti, jež jsem se mohl dopustit. Odpuštění je velmi důležité, odpuštění sobě samému je vyjádření našeho uvědomění toho, že se můžeme dopustit chyby, ale zároveň se nelitujeme, neboť víme, že rosteme a snažíme se býti lepšími lidmi.
„Děkuji Ti" je výraz vděku a pokory za vše, co mě potkalo. Vyjádřením upřímného vděku i za věci, jež mě zranily, ublížily, způsobily nepříjemnosti, strach i bolest dokazuji, že si uvědomuji hodnotu všech věcí, které mě oblokupují, nejenom hmotných, ale i zkušeností a situací. Děkuji každý den za vše, co mě potká. Děkuji za to, že jsem, že se ráno můžu probudit, že můžu prožít další den, že mám příležitost k růstu i ke změnám.

Více o metodě se dozvíte v knize Svět bez Hranic od Joe Vitale a Dr.Hew Lena Ihaleakaly...

Pro ty, kteří ji mají již ve své knihovničce, nyní vyšla nová kniha Kosmické objednávky od Barbel a Manfred Mohr, kteří popisují své zkušenosti s tímto havajským učením.
Made by MEDidea.czPodle Dr. Hew Lena je modrá sluneční voda velmi cenný čistící nástroj starého havajského učení Ho´oponopono, jehož je mistrem a učitelem.

Proč Modrá sluneční voda?

Voda má schopnost přijímat a uchovávat informace. Procesem solarizace vody skrze modré sklo získává voda jedinečné schopnosti očišťovat, uvolňovat a odstraňovat negativní vzpomínky, asociace, bloky a energie, které jsme v průběhu života nashromáždili a které se podílejí na vytváření reality naší existence a my ji pak zažíváme jako fyzické, emocionální, duševní, finanční a jiné problémy.

Pitím modré sluneční vody se těchto negativních energií zbavujeme.

Jak připravit modrou sluneční vodu:

Modrou karafu naplňte obyčejnou pitnou vodou z vodovodu
Karafu uzavřete nekovovým uzávěrem (např. papírový ubrousek s gumičkou)
Karafu umístěte na slunce či k žárovce (nikoliv zářivce) na 15 až 60 minut
Nyní je voda připravena k použitíJak jinak používat modrou sluneční vodu?

Můžete z ní vařit, přidávat do vaší koupele, kloktat s ní, zalévat květiny, přidávat jí do pračky, do chladiče vašeho auta a všude tam, kde chcete využívat pozitivní energie modré sluneční vody.http://modraslunecnivoda.cz
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Zápatí stránek
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one